Category Archives: Video

Video

Ubuntu uz telefoniem.

Beidzot! Beidzot tas ir noticis. Ubuntu ir spēruši nākamo loģisko soli uz priekšu savā attīstībā. Tiek izstrādāta Ubuntu Phone OS.  Lūk arī prezentācijas video:

Izskatās daudzsološi. Vismaz OS izskatās labi un patīkami, ka tiek atbalstīts HTML5 tik dziļā līmenī, HTML5 programmas spēs izmantot teju visas OS iebūvēts funkcijas. Ir izstrādāts speciāls API priekš HTML5 integrācijas sistēmā. Tas palīdzēs daudziem izstrādātājiem pielāgot jau esošās HTML5 programmas no iOS un Android uz Ubuntu. Tas palīdzēs ātri audzēt pieejamo aplikāciju skaitu, kas ir viens no noteicošajiem faktoriem, kad pircējs izvēlas savu kārtēju gudro telefonu. Protams, būs arī savs izstrādāšanas rīks balstīts uz QML (Qt), un aplikācijas varēs izstrādāt gan ar C un C++, Javascript un citām programmēšanas valodām.’Tiek solīts pilns OpenGL atbalsts kas  ļaus izmantot telefona grafiskās iespējas par visiem 100%.  Vismaz prezentācijas video viss izskatījās ļoti skaisti nostrādāts utt. Protams, ātrdarbību varēs novērtēt  šā gada 8. janvārī CES izstādē, kad tiks prezentēts Ubuntu uz telefona. Ar nepacietību gaidu reālu prezentāciju, kur varēs redzēt ierīci darbībā.

Kā redzams video, tad Canonical cenšas ieturēt vienotu dizainu gan Desktop gan Mobile OS, lai lietotājs neapjuktu ar dažādajiem interfeisiem  Kā arī visas aplikācijas, kuras tiks izstrādātas priekš mobilā Ubuntu darbosies arī uz datora. Tas ir samērā liels ieguvums, bet izaicinājums aplikāciju izstrādātājiem, lai lietošanas pieredze būtu pēc iespējas labāka uz dažādām ierīcēm. Protams, kur bez mākoņa, arī tas būs iekļauts iekš Ubuntu. Tātad visa sapirktā mūzika, video un grāmatas būs pieejamas uz visām ierīcēm, kā arī mobilā tālruņa saturs tiks automātiski dublēts mākonī, ja nu kas slikts notiek ar tālruni. Protams, Android un iOS to jau piedāvā, Arī Windows 8 to piedāvā. Bet izskatās, ka Canonical ir rūpīgi vērojuši konkurentus, un cenšas piedāvāt gandrīz ideālu OS, izvairoties no jaunu funkciju ieviešanas, prasot materiālus ieguldījumus no lietotājiem. Tātad arī Amazon ir ieguvējs no Ubuntu telefona, jo kā zināms, tad Ubuntu mākonis ir cieši saistīts ar Amazon pakalpojumiem un serveriem. Var gadīties, ka šādi piepildīsies baumas par Amazon viedtālruni, kurš nebūs balstīts uz Android. Tas nozīmētu, ka Amazon atbrīvotos no Google ietekmes un spētu aktīvāk un agresīvāk konkurēt ar Google Play servisiem un Google Nexus iekārtu līniju.

Vēl par ierīci. Demo video patika kā tika pilnībā izmantots telefona ekrāns un balss vadība, kura spēj paveikt daudz vairāk par ierasto Siri un Google Now. Ar balss vadību būs iespējams meklēt ne tikai informāciju, bet arī aplikāciju funkcijas un pielietot tās. Tas jau atkal palīdz samazināt lietotāja saskarnes elementus un maksimāli atvēlēt ekrāna platību tieši saturam, kas interesē lietotāju. Tas ir pozitīvs moments.

Ja godīgi, ir jāsagaida reāla tālruņa prezentācija, jo daudz kas ir atkarīgs tieši no tālruņa dzelžu ražotāja un parametriem. Kā arī jāredz, kā reāli tālrunis darbojas un vai viss ir tik skaisti kā parādīts. Bet, ja tomēr viss darbosies kā stāstīts, tad nākamais tālrunis vairs nebūs 100% Android. Redzēsim kā lietas attīstīsies un kas notiks ar planšetdatoriem, jo video sākumā tika pieminēts, ka uz visām iekārtām grib palaist ubuntu- PC, Laptop, Tv, Mobile, Tablets.

Tā idiots apskata Windows 8.

Lūk video, kur tā sauktais “specs” apskata Windows 8 vienu mēnesi:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WTYet-qf1jo]

Tātad sāksim:

Cirvis runā bez neviena piemēra. Par tiem touchpadiem- dirš vienā diršanā. Viss notiek, ja izmanto multitouch un lieto divus un vairāk pirkstus. Nu reāli, video nav nekāda pamatojuma, tikai kaut kāda vārīšanās.

Windows 8 tiek testēta nu jau gandrīz gadu. Nav neviena programma, kura būtu lekusi nevietā. Viss darbojas lieliski. Ir uzlabotas administrēšanas iespējas, sistēmas pārraudzības iespējas. Kaut vai tas pats uzdevumu pārvaldnieks, vai win+x kombinācija. Protams, start izvēlne bija tāda naba daudziem vientiešiem, kuri jau tā nejēdza lietot datoru, ja ikona uz desktopa samaina pozīciju no kreisā stūra uz labo, bet normālam cilvēkam, tas neko nemaina. Jaunais Start (ja to tā var saukt) dod lielisku ieskatu kas notiek soc tīklos, albumos, twitter, laika ziņas, pat neatverot programmu. Tā pat pēdējos 4 gadus start izvēlni izmantoju sekojoši= win poga un rakstu jebkuru funkciju, ko vajag un spiežu enter. Meklēt ar peli caur sarakstiem ir stulbi un ilgi. Ne velti ir indeksācijas serviss.

Lielākais ieguvums ir ātrdarbības palielinājums, ieslēgšanās laiks saīsināts, win8 ar parastu hdd neatpaliek no win7 ar ssd. Ar ssd aizņem 10-13 sekundes. 15 ar visu POST. Ir testēts ar mid-end datoru.

Viena lieta nepatīk- dubultie standarti, jeb, ja programmai ir metro versija, tad tā dzīvo neatkarīgu dzīvi. Piemēram metro skype nespēj pārsūtīt failus, bet tai pašā laikā uzliekto desktop skype versiju, viss strādā lieliski.

Liela daļa metro app nemaz nelietošu. Tās, manuprāt, pa lielam domātas izklaidei, soc tīkliem, bet nakam vairāk, jo kā video pieminēts (vienīgais, kam piekrītu), šīs metro app ir pa visu ekrānu vai arī tikai vienā stūrī. tātad, nevaru vienlaicīgi laist vairāk par 2 metro app vienā monitorā. Un tas nozīmē, ka viena app dabosies nepilnvērtīgi, kiosk režīmā, jeb vienkārši attēlos kaut kādu info (twitter. rss, video, ienākošo pastu, moš skype ziņas), bet nespēs neko nopienti darīt, kaut gan cilvēks tā pat nespēj 2 vietās vienlaicīgi strādāt, bet gan tikai palaist procesu (renderēšanu, skaitļošanu) un pārslēgt savu uzmanību uz nākamoa app.

Un vēl par to dauni: kāpēc settings ir tukš, lai tādi dauņi, ja nezin komandas, kuras jau ir kopš Windows Vista laikiem zinātu tikai cilvēki, kuri zin ko darīt ar tām komandām.Jo tālāk skatījos video, jo sapratu, ka šis čalis, ja ir populārs kaut kur, tad starp citām aitām, kuras neko no datora nejēdz, un labi, ka prot atvērt Facebook un Youtube, kur pievienot kārtējo video bez reāliem apstiprinājumiem, bet vāvuļošanu, ka kaut kas kaut kur noticis un bijis baigi šaizīgi.

Charms bar ir teksts zem ikonām… tālāk?

Klikojamās ikonas ir gaišākas, neklikojamas ir pelēkas. Un peli virs uzliekot parādās fons klikojamām ikonām.

Ar katru sekundi saprotu cik debīli ir rietumu cilvēki un kāpēc galvenie IT spec nāk no postpsrs valstīm, jo īpaši Krievija, Ukraina, Polija.

Man, kā linux lietotājam palika kauns, kad viņš pateica, ka ir izkodis Linux un termināli, bet netiek galā ar Win8, Win8 ir ļoti elementāra, un nepilnas nedēļas laikā, izlasot attiecīgo dokumentāciju (profesionāļi tā dara), viss tapa skaidrs. Viņš tak sevi dēvēja par profesionāli, bet nebija ievērojis pat instalācijas laikā dotos padomus, pat par to, kā jāizsauc sānu panelis, lai palaistu iestatījumus utt. Tas paziņojums instalācijas laikā rēgojas ap 20-40 sekundes, atkarīgs no PC jaudas.

Verdikts- bez pamatojuma, bez piemēriem, bez normālas sagatavošanās veidots video apskats, kurš tikai nepamatoti bojā produkta slavu.

Lattelecom.tv

Laikam jau šis ir pēdējā laika hīts. Visi, kam nav slinkums ņem un kopē lattelecom.tv vietnē pieejamo informāciju (tekstu).

Tas ir baigi stilīgi ne?

A davai es iešu tālāk. Maziņu skrīnkāstu (tīzeri) ielikšu. Ceru, ka autortiesības nepārkāpšu.

Video zemāk:

Ja, LTK nepatīk, tad dodied ziņu. Izņemšu

Firefox 4 beta

Tātad, ja jau testējam visādas betas, tad arī patestēšu Firefox 4 beta. Iespaidi- pagaidām nekas pārāk īpašs. Var būt palaižas ātrāk. Moš dažas iedomu sekundes simtdaļas ātrāk ielādē lapas utt. Bet nu neliels dizainisks uzlabojums jau ir.  Pielikumā mazs video. (tagad tas būs kā standarts).

Tātad, lai normāli un viegli ieinstalētu jauno Firefoxu un saņemtu atjauninajumus katru dienu:

1.  Pievienojam ppa kanālu.

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-daily/ppa && sudo apt-get update

2. Un instalējam jauno Firefox

sudo apt-get install firefox-4.0

Atrast var tur pat, kur citus interneta pārlūkus.

10.10 beta1

Kā jau vakar rakstīju, esmu uz viena no datoriem uzinstalējis Ubuntu 10.10 beta versiju. Tātad pirmie iespaidi. Galvenā un labākā vērtība- stabilitāte. Sis ubuntu beta1 stadijā ir ļoti stabils. Stabilāks par Ubuntu 10.04 beta1. Kļūdu paziņojumi minimāli, krešo minimāli (pārsvarā vecais labais flash bug). Ātrdarbība jau atkal nedaudz uzlabojusies. Resursus nerij vairāk par iepriekšējo versiju. Teikšu tā, tikai pozitīvas emocijas pagaidām. Tiešām izstrādātāji un komūna ir ieguldījusi daudz darba.

Pielikumā manis veidotais mazais video. Tur arī ir parādits, ka ir mainījies Ubuntu programmatūras centrs. Ir smalkāka grupēšana. Kā ari nelieli dizainiski uzlabojumi. Man gan tas neko nemaina, jo šo programmu centru nelietoju. Arī deb pakotņu instalācija notiek caur šo programmatūras centru.

Vēl ļoti ērta skaņas regulēšana. Piemēram, ja klausos mūziku Rhythmbox`ā, tad pie skaņas regulēšanas viegli var pārvaldīt arī pleijeri. Ļoti ērti un parocīgi! Varat vienkārši apskatīt video. Vai vienkārši lejupielādējiet live cd.