Xorg 1.11 ievainojamība

Mjā, sanāca izlasīt, ka iekš Linux, precīzāk, XORG ir ļoti liela ievainojamība, kura vairāk varētu ietekmet privāto dzīvi, vai offisa darbiniekus. Bija radusies sekojoša situācija. Ja lietotajs aizslēdza savu datoru (lock computer), tad jebkurš cilvēks to varēja atslēgt nieka 3 sekundēs. Vienkārši bija jāizmanto maģiskā taustiņu kombinācija- CTRL+ALT+*. Un viss, neautorizēts lietotājs varēja piekļūt slēgtajam datoram. It kā ievainojamība nopietna, bet realizējama tikai fiziski piekļūstot datoram. Tapēc arī lielākasi apdraudējums varētu but birojā no kolēģiem, apopēja vai arī mājās no kāda ciemiņa.
Protams, kā jau Linux pasaulē, kļūda jau ir izlabota, atliek tikai atjaunināt savu sistēmu un viss būs kārtība. Bet fakts a tāds ir nepatīkams. Ja jau ir pieļauta tik vienkārš kļūda, kur garantija, ka nebūs citas nopienākas kļūdas? A vot garantijas nav, ja palasa Linux distribūciju dokumentāciju, var izlasīt šādu teikumu: Programmatūras izstrādātājs nenes atbildību par programmatūras darbību.
Lai Jums jauka diena.

P.S.- Ubuntu lieotāji nav ietekmeti ar šo kļudu, jo nelieo tik jaunu XPRG versiju (protams, mainstream lietotāji)

2 thoughts on “Xorg 1.11 ievainojamība

  1. Mac OSx nesen bija kļūda, kas ļāva piekļūst sistēmai izmantojot jebkādu paroli. Takā jāsaka ka šādas kļūdas vairāk sāk izskatīties pēc mūsdienu trenda.

  2. Neko darīt, Linux sistēmas pārsvarā ir bez maksas un nekādas pretenzijas nevar celt. Kļūdas tiek labotas samērā operatīvi. Protams ir arī maksas versijas kā, piemēram, Red Hat un tā sistēma pēc idejas varētu būt drošāka, bet diemžel maksā dārgāk nekā windows.

Comments are closed.