Ubuntu uz telefoniem.

Beidzot! Beidzot tas ir noticis. Ubuntu ir spēruši nākamo loģisko soli uz priekšu savā attīstībā. Tiek izstrādāta Ubuntu Phone OS.  Lūk arī prezentācijas video:

Izskatās daudzsološi. Vismaz OS izskatās labi un patīkami, ka tiek atbalstīts HTML5 tik dziļā līmenī, HTML5 programmas spēs izmantot teju visas OS iebūvēts funkcijas. Ir izstrādāts speciāls API priekš HTML5 integrācijas sistēmā. Tas palīdzēs daudziem izstrādātājiem pielāgot jau esošās HTML5 programmas no iOS un Android uz Ubuntu. Tas palīdzēs ātri audzēt pieejamo aplikāciju skaitu, kas ir viens no noteicošajiem faktoriem, kad pircējs izvēlas savu kārtēju gudro telefonu. Protams, būs arī savs izstrādāšanas rīks balstīts uz QML (Qt), un aplikācijas varēs izstrādāt gan ar C un C++, Javascript un citām programmēšanas valodām.’Tiek solīts pilns OpenGL atbalsts kas  ļaus izmantot telefona grafiskās iespējas par visiem 100%.  Vismaz prezentācijas video viss izskatījās ļoti skaisti nostrādāts utt. Protams, ātrdarbību varēs novērtēt  šā gada 8. janvārī CES izstādē, kad tiks prezentēts Ubuntu uz telefona. Ar nepacietību gaidu reālu prezentāciju, kur varēs redzēt ierīci darbībā.

Kā redzams video, tad Canonical cenšas ieturēt vienotu dizainu gan Desktop gan Mobile OS, lai lietotājs neapjuktu ar dažādajiem interfeisiem  Kā arī visas aplikācijas, kuras tiks izstrādātas priekš mobilā Ubuntu darbosies arī uz datora. Tas ir samērā liels ieguvums, bet izaicinājums aplikāciju izstrādātājiem, lai lietošanas pieredze būtu pēc iespējas labāka uz dažādām ierīcēm. Protams, kur bez mākoņa, arī tas būs iekļauts iekš Ubuntu. Tātad visa sapirktā mūzika, video un grāmatas būs pieejamas uz visām ierīcēm, kā arī mobilā tālruņa saturs tiks automātiski dublēts mākonī, ja nu kas slikts notiek ar tālruni. Protams, Android un iOS to jau piedāvā, Arī Windows 8 to piedāvā. Bet izskatās, ka Canonical ir rūpīgi vērojuši konkurentus, un cenšas piedāvāt gandrīz ideālu OS, izvairoties no jaunu funkciju ieviešanas, prasot materiālus ieguldījumus no lietotājiem. Tātad arī Amazon ir ieguvējs no Ubuntu telefona, jo kā zināms, tad Ubuntu mākonis ir cieši saistīts ar Amazon pakalpojumiem un serveriem. Var gadīties, ka šādi piepildīsies baumas par Amazon viedtālruni, kurš nebūs balstīts uz Android. Tas nozīmētu, ka Amazon atbrīvotos no Google ietekmes un spētu aktīvāk un agresīvāk konkurēt ar Google Play servisiem un Google Nexus iekārtu līniju.

Vēl par ierīci. Demo video patika kā tika pilnībā izmantots telefona ekrāns un balss vadība, kura spēj paveikt daudz vairāk par ierasto Siri un Google Now. Ar balss vadību būs iespējams meklēt ne tikai informāciju, bet arī aplikāciju funkcijas un pielietot tās. Tas jau atkal palīdz samazināt lietotāja saskarnes elementus un maksimāli atvēlēt ekrāna platību tieši saturam, kas interesē lietotāju. Tas ir pozitīvs moments.

Ja godīgi, ir jāsagaida reāla tālruņa prezentācija, jo daudz kas ir atkarīgs tieši no tālruņa dzelžu ražotāja un parametriem. Kā arī jāredz, kā reāli tālrunis darbojas un vai viss ir tik skaisti kā parādīts. Bet, ja tomēr viss darbosies kā stāstīts, tad nākamais tālrunis vairs nebūs 100% Android. Redzēsim kā lietas attīstīsies un kas notiks ar planšetdatoriem, jo video sākumā tika pieminēts, ka uz visām iekārtām grib palaist ubuntu- PC, Laptop, Tv, Mobile, Tablets.

3 thoughts on “Ubuntu uz telefoniem.

  1. Tā, laikam, tad arī ir atbilde kāpēc tik brutāli un salīdzinoši ātri tika mainīts Ubuntu interfeiss.. Un tas tiešām būtu ļoti kārdinoši – noticēt ka kāds ir ņēmis vērā visu pašreizējo mobilo platformu mīnusus..

  2. Man patika tas, ka pie izstrādātāju sadaļas bija labs teksts: “Ja tālrunis tiek izstrādāts Android videi, tad pielāgošanas darbi ir niecīgi”. Kā nekā android arī lieto Linux Kerneli. Protams, nedaudz modificētu, bet Linux. Būtu ideāli, ja XDA uzķertu Ubuntu un piedāvātu būvējumu dažādām ierīcēm, ja to nedarīs ražotāji.

Comments are closed.