Windows nejēdzības

Sen, kad vel tehnikumā mācījos, patika lokālajā tīklā okšķerēt pa svešiem datoriem. Kā nekā bija topā visāda urķēšana, “hakošana”, utt. Tad ļoti noderīga bija Windows XP veidota koplietotā mape

\\remotePC\C$
\\remotePC\ADMIN$

Šīs divas koplietotās mapes, lokālajam administratoram ļauj šiverēt pa datora sistēmas disku un Windows mapi attālināti. Laikam kaut kur tas ir noderīgi un vajadzīgi. Bet noteikti tas nav droši. Jo Windows ir maziņš gļuks, tas nepārbauda uz kura datora lietotājs ir lokālais administrators, vai arī, ja abos datoros admin lietotājiem ir vienāds nosaukums, viss notiek, bez problēmām. Var brīvi okšķerēt pa svešiem datoriem.

Tā nu gadi ir gājuši, biju piemirsis par šo “nebūtisko” problēmu. Kaut kā zemapziņā biju domājis, ka nu jau šāda kļūme ir izlabota. Bet te Tev nu bija. Pat iekš Windows 7 un Windows 8.1 var brīvi šiverēt pa šīm koplietotām mapēm. Nekas nav mainījies. Interesants piegājiens no Microsoft puses. Diemžēl neesmu pārāk izglītots, kam šādas mapes ir vajadzīgas, bet Microsofts iesaka neatslēgt šīs koplietotās mapes, vismaz priekš Windows XP. Ja kāds zinošs cilvēks lasa šo, varētu padalīties ar info, kāpēc šīs šāres tiek taisītas kā tādas. Es, protams, iekšējā tīklā visiem domēna datoriem automātiski noņēmu šīs koplietotās mapes, jo bija parādījušies pirmie gudrie audzēkņi, kuri sāka izmantot šo mazo ievainojamību savā labā. Protams, FAIL man, ka nepārliecinājos, ka vēl joprojām ir šāda iespēja bez problēmām sērfot pa datortīkla datoriem.

P.S.- labi, ka ir tāda lieta kā Grupu politika un nebija jāskraida no datora uz datoru, lai novērstu drošības risku. Iesaku arī pašam pārliecināties par sava datora drošību.

3 thoughts on “Windows nejēdzības

  1. Problēma nebija XP windowsā, problēma bija debīlos parazītiskos kucesbērnos, kuri uzdevās par datorspeciem/adminiem. Tādi parazīti sastāstīs direktoram dajebko, lai tikai tiktu pie algas.
    Par kādu win78 ievainojamību tu vervelē?
    Varbūt tomēr 1kārši instalējis pajols, nevis Vistu vaina?

    1. Pat necerēju, ka pagodināsi mani ar saviem komentāriem. Patīk tavi izteikuma līdzekļi un patīk Tavas leģendas. Tu ļoti labi sevi aprakstījis esi. Cerams esi uzlabojis savas prasmes.

Comments are closed.