Google Apps integrācija ar AD 2. daļa

Kā jau virsraksts saka priekšā, šis raksts turpinās iesākto tēmu, kā integrēt vienotā sistēmā Google Apps un Active Drectory . Iepriekšējā rakstā aprakstīju, kā sinhronizēt lietotāju datus, izņemot paroles. Bet būtu ļoti jauki, ja tās arī sinhronizētos. Protams, būs tādi, kuri teiks, ka labāk lietot dažādas paroles, jo tas ir drošāk. Piekritīšu. Bet, diemžēl, sabiedrības vairākums jau tā ar grūtībām izdomā sarežģītu paroli (vismaz 8 simboli, vismaz viens lielais burts, viens skaitlis) un kur nu vēl atcerēties 2 un vairāk tādas. KĀ arī organizācijā ir mazs noteikums, mainīt paroles ik pa 3 mēnešiem. Tas ir murgs administratoram, jo visu laiku jāklausās pārmetumi, aizbildinājumi, kāpēc paroles aizmirstas. Tāpēc, manuprāt, ir labāk dot lietotājam vienu paroli abām platformām, likt mainīt viņiem paroli vienu reizi 3 mēnešos. Un ieguvums ir tāds, ka arī e-pastam tiks mainītas paroles.

Protams, Google par visu ir padomājusi, un ir izstrādāts speciāls rīks, kurš darbojas kā serviss uz servera. Lietotne monitorē, vai lietotājs, administrators ir samainījis paroli. Un ja tas tā notiek, tad parole automātiski tiek sasinhronizēta ar Google Apps serveriem. Tik vienkārši.

Instalējot lietotni ir jānorāda domēns un lietotājvārds, kuram ir piekļuve domēnam. tas arī viss. pārējais notiek automātiski.

Tagad gan lietotāju informācija, gan lietotāju paroles ir sinhronizētas starp abām sistēmām un administratoram ir nedaudz atvieglots darbs. Par ko vienmēr ir prieks.

Lietotni var iegūt šeit.