Windows 10 Pro

Īss un konkrēts viedoklis par Windows 10 un tā gatavību lietošanai lielās organizācijās.

WINDOWS 10 PRO NAV GATAVS LIETOŠANAI ORGANIZĀCIJĀS, KURAS IZMANTO ACTIVE DIRECTORY

Problēma, ar kuru esmu saskāries pašlaik: nav iespējams ieskaidrot priekš OS, ka es visiem lietotājiem uz konkrētā datora gribu konkrētu printeri pēc noklusējuma. OS vēlas būt ļoti gudra un automātiski iestatīt printeri pēc noklusējuma (pēdējais lietotais printeris), bet tas neder, ja datoram pieejami 2 printeri un pārsvarā lieto vienu no tiem, bet otrs ir PDF printeris. Bet sasodītā OS vienmēr izvēlas PDF printeri pēc noklusējuma līdz turpmākajiem norādījumiem. Man kaut kā nevelk skaidrot 600-700 lietotājiem, ka nu viņiem ir jāmāk izvēlēties printeri, kuru viņi vēlas izmantot, jo smadzeņu atlikuma IT jomā lietotājam nav. Un datori ir publiski pieejami un lietotāji mainās kā zeķes. Pamācības lietotāji lasīt, maigi izsakoties, neprot un nevēlas.  Un te parādās Windows 10 negatavība, nav tāds GPO, kurš nosaka, ka lūk tam un tam printerim jābūt defultajam, ja printeris ir pievienots caur Grupu politiku (deploy) un ir nošārēts caur serveri. Teorētiski ir iespējams caur GPO šo norādīt gadījumos, kad printeris ir pievienots caur grupu politiku, bet kā pieslēgts cair TCP/IP portu. Bet šajā gadījumā pazūd visi printera drukāšanas iestatījumu, ko esmu salicis printserverī (izslēgts duplex, salikti pareizie lapu izmēri, avoti, utt.). Protams, ir uzpeldējis regedit apvadceļš, kuru varētu caur GPO ieviest, bet tas nav normāli, ka man jārokas pa reģidtirm, lai jaunākajā labākajā OS izdarītu ko tādu un vecajā OS tas darbojās normāli caur GPO Printer deploy. OS uzreiz saprata, ja šo printeri pieliek GPO, tad tam būs būt pēc noklusējuma.

Vēl neesmu uzķēris citas nejēdzības, ja neskaita, ka datoram, kurš pieslēgts domēnam un ir domāts darba veikšanai nu vairs nevar atslēgt Market un pēc noklusējuma ieinstalēta Candy Crush saga… maigi sakot debīlisms.

2 thoughts on “Windows 10 Pro

 1. kur kreņķis pielikt pie tā paša printera gpo arī reģistra atslēgu?

  HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows
  LegacyDefaultPrinterMode DWORD

  0= on
  1 = off
  mani vairāk kretinē, ka Edge ir zaļš un nekonfigurējams (starta lapa piemēram)

  1. Pirmkārt, tas nav nopietni tāda līmeņa operētājsistēmai. Un pēc apgreida, ar šo GPO var ieskrieties. Der tikai tad, kad ir bijusi svaiga instalācija. Nākamais mīnus vēl ir tas, ka caur GPO vairs nevar izveidot lokālo administratoru, lai problēmu gadījumā varētu tikt iekšā datorā bez problēmas. Un tā var skaitīt uz priekšu. Protams, neesmu ticis pie enterprise versijas. Var būt tur būs kaut kas labāks.

Comments are closed.