Arch linux

Beidzot! Ir pienācis arī tas, laiks, kad gribās sevi nedaudz izaicināt Linux jomā. Protams, nekas sevišķs jau tas nav, bet ir ieinstalēts un sakonfigurēts Arch Linux.

Itkā jau nekas īpašs. Tikai ir viens bet. Arch distributīvam instalēšana notiek caur komandrindu un ieinstalējas pamata sistēma pat bez tīkla savienojumiem, dhcp klienta utt. Viss ir jāinstalē no 0 un jākonfigurē visi iestatījumi, pat fstab pašam jāģenerē utt. Protams ir skripti, kuri palīdz un ir pamācība, kurai jāseko līdzi un viss samērā padodas vienkārši. Bet šāda veida instalācija ļauj nedaudz vairāk izprast Linux darbību un izjust to, ka Linux ir modulāra OS un to ir iespējams sainstlaēt tieši savām vajadzībām.

Piemēram, manis instalētā sistēma ir ļoti viegla. Tā spēj pielsēgties internetam gan ar vadu, gan WiFi . Ir ieinstalēts grafiskais interfeiss MATE un libre office un xterm. Kā arī web pārlūks. Un nekas cits. Vismaz pašlaik. Tas sistēmu padara tīru un ļoti ātru, jo tiešām nav neviena lieka servisa. Nav pat lietotāju pārvaldītājs (grafiskā vide), nav nekādas bloatware, ir tikai tas softs, ko ieinstalēju.

Ir atkal sācies Linux izpētes periods. Atkal ir interese pētīt šo distributīvu un padarīt to patiešām manu. Tā, lai es spētu produktīvi ar to darboties.